V Prahe akoby sa v posledných mesiacoch s latino barmi vrece utrhlo, ale na pražsko - kubánskom nebi už dlhé roky žiari iba jedna hviezda. Bodequita kombinuje reštauráciu, skvelé koktejly a club. Bohužiaľ tak ako je obľúbená u nás, tak aj u turistov - tzn. vyššie ceny, stále plno.

V prípade, že chcete Bodequitu navštíviť, odporúčam rezerváciu. Bez nej sa dovnútra dostanete dosť ťažko, musíte mať štastie.

Jedlo je výborné, mne extrémne chutí tatarák a fazolová polievka, ktorá je príjemne pikantná. 

Z hlavných jedál som si obľúbila krevety na jarnej cibuľke, s baklažánom, cukrovým hráškom v omáčke z kokosového mlieka. Je k tomu kuskus s poriadnou dávkou koriandru. Chobotnica vyzerá výborne, ale na môj vkus ju robia dosť tuhú, takže mala som ju asi 2x, viac nie. Úplne famózne sú tu steaky, cena zodpovedá kvalite a je v podstate úplne jedno, ktorý si dáte, pretože každý je s nejakou chutnou omáčkou a buď na zelenine, alebo so zemiakmi.

Čo sa týka drinkov, vyberiete si aj z vína (ktorého cena je dosť nastrelená) alebo z koktejlov. Tieto sú skvelé. Kubánske Mojito je moje obľúbené a dávam si ho tam zakaždým. 

Mimochodom je rozdiel európske a kubánske Mojito. V tom EÚ je drtený ľad a limetka, v kubánskom sú ľadové kocky a alkohol sa "riedi" citrónom.

Bar/reštaurácia je rozdelená na niekoľko častí - v tej prednej býva živá hudba, nie je tam počuť vlastného slova, takže pokiaľ sa chcete v kľude najesť, tak si popýtajte zadnú časť reštaurácie. Pokiaľ si chcete trsnúť, tak v takom prípade je pre Vás určená dolná časť, kde to žije ako na Kube. V piatok je tam absolutely nedýchateľno, ale zase zážitok veľký :)

jahodové daiquiri