V tomto prípade som absolútne neobjektívna, pretože Blatouch nadpozemsky milujem! Je to kaviareň s históriou, príbehom, duchom a všetkým, čo od osudového miesta očakávate. Pracovala som tu ako čašníčka od 18tich každé leto až do 26 rokov a preto môžem povedať, že charizmatickejšie miesto v Prahe budete hľadať ťažko.

Blatouch nájdete na Americkej ulici vedľa Námestia Mieru, ale nebolo tomu vždy tak. V časoch, keď som v Blatouchu začínala svoju oslnivú kariéru čašníčky a barmanky, sídlil Blatouch ve Vězenské ulici (kolmo na Parížskú ul.). Chodili sem vždy neskutočne zaujímaví a niečim postihnutí ľudia. Možno preto som sa tu cítila vždy ako doma. Blatouch je vlastne také psychoterapeutické miesto pre všetkých tých, čo nevedia, čo so sebou :)

Ako sa dočítate aj na stránkach, Blatouch založili dve skvelé sestry Maruška a moja milovaná Evička a veľmi svojou atmosférou pripomína parížske kaviarničky. 

V posledných rokoch prešiel Blatouch trochu interiérovou a gastronomickou zmenou, takže už sa tu dá aj najesť, aj keď pre niektorých "bohužiaľ" len vegetariánsky.

Môžete si tu dať skvelé víno, výbornú kávu, prečítať knihu, alebo zahrať niektorú z deskoviek.

V prípade hlavu vrelo odporúčam pikantné chilli zemiaky, alebo šalát s citrónovou cizrnou a kozím sytom. Legendárny je vraj aj vege burger, ale ten som ešte nemala možnosť ochutnať. 

V lete sa dá sadnúť na zahrádku a to buď pred Blatouch, alebo do vnitrobloku. 

Ideálny na rodinné alebo firemné oslavy, posedenie s priatelmi, rande alebo len tak, keď nechcete mať home office, ale bar office :)

steaky a hranolčeky
krásne mäso a dokonalá omáčka
slimáky
interér
cibulačka
najlepšia omáčka je v Cafe de Paris
slimáky II
skvelý obed v Cafe de Paris
interiér
bar