Už dlho som hľadala podnik, do ktorého by som sa rada vracala, organizovala si tu meetingy s klientami, raňajkovala, či len tak posedela u kávy. Taká je Home Kitchen. Moja obľúbená je tá na pražskom Andělu, pretože je hneď vedľa kina a metra :) Takže môžete spojiť randíčko v kine s príjemným posedením a naladiť sa vínkom v tejto jednoduchej, no o to lepšej reštaurácii.

Celkovo má Home Kitchen niekoľko pobočiek a je strategicky rozmiestnená na niekoľkých miestach po Prahe, takže si môže každý nájsť tu svoju. Interiér je čistý, príjemný, neruší a ako bonus vidíte priamo kuchárovi pod ruky. Ponuka jedál je orientovaná hlavne na raňajky (ktoré som tu bohužiaľ ešte nestihla), ale určite budú rovnako tak dokonalé ako hlavné jedlá.

Kúzlo tohto podniku spočíva aj v tom, že prakticky nemá stály jedálny lístok. Jednoducho prídete a vyberiete si z toho, čo práve dnes kuchár uvaril - všetko je čerstvé, z domácich surovín a chutí dokonale. Jedlo sa v priebehu dňa logicky míňa, takže pokiaľ prídete ozaj neskoro večer, môže sa stať, že nie všetko budú mať.

Aby ste nemali pochybnosť o Vašom výbere, jedlá sú vystavené na pulte v strede reštaurácie, ale POZOR - sú to polovičné veľkosti oproti tomu, čo Vám reálne pristane na tanieri.

Väčšinou sú na výber dve polievky, predkrmy, tri hlavné jedlá, jedno vegetariánske a sladkosť. 

My sme mali boršč, ktorý bol viac na sladko, so zakysanou smotankou na zjemnenie a poctivou porciou hovädzieho mäsa v polievke. Bola to nálož, ako pre drevorubača, takže objednať si k polievke druhé jedlo, je ozaj pre odvážnych.

Ja som si dala zeleninové kari, pretože bôčik už nebol (fotku bohužiaľ nemám), ale bola to hromada zeleniny (mkrva, zemiak, batát, karfiol a brokolica) v jemne pálivej kari omáčke. 

Tomáško si dal k polievke "obložený chlebíček", ale pokiaľ do toho pôjdete, zabudnite na gumový chleba z Ječmínku. Prinesú Vám na tanieri dva poctivé krajce chleba, s chrumkavou kôrkou, naložené (v tomto prípade) šalátom Coleslaw a na ňom hrubé plátky roastbeefu. Tomino toho zje veľa, ale musím povedať, že mal čo robiť.

Podotýkam, že chlebík si v Home Kitchen pečú sami každé ráno, podľa svojho vlastného vytuneného receptu a variácie obložených chlebov sú každý deň rôzne, podľa dostupných surovín a nálady kuchára :)

Za nás veľké ano!

http://www.homekitchen.cz/cs/

hodnotenie 5/5

cenová hladina pre dvoch bez pitia  (polievka, dve hlavné jedlá) cca 500 Kč

Boršč
chléb s roastbeefem