Nedávno sa nám podaril super výlet s našimi priateľmi a dostali sme sa vďaka nim na degustačku "k Štěpánovi". Určite ho všetci poznáte z relácie Ano šéfe!, kde ako jeden z troch účastníkov, dostal od p. Polreicha 3 hviezdičky. Skromný, milý a pokorný človek, ktorý si dokázal vziať rady skúseného šéfkuchára k srdcu a vybudoval na Šumave raj!

Hospůdka u Štěpána sa nachádza v Petrovicích, v srdci Šumavy, teda zhruba 2 hodinky od Prahy. Štěpán si svoju hospůdku slušne vytunil a tak na mieste starej dreveničky dnes stojí boží biofarma, kde sa voľne premávajú kravy, kone, nájdete tam zajace, sliepky, pestujú sa rajčiny, šaláty a bylinky od výmyslu sveta. 

Rezervácia je nutná, bez nej sa sem nedostanete. Jedálny lístok je jednoduchý, s českou kuchyňou a nabušený mäsom z vlastného chovu. 

Jediná vec, ktorá vadila mne je, že výber vín nebol veľký a mali sme dve flašky, rôznej cenovej hladiny a ani jedno nám vo finále nechutilo.

Ostatné bolo bez chyby a bolo to dokonalé.

My sme si dali ako predkrm:

  • paštétu s brusnicami a chlebom
  • býčie žľazy
  • tataráček

Paštéta bola absolútna bomba!!! Býčie žľazy sme ochutnali len tak pre zaujímavosť a už by sme do nich asi nešli, hoci jedlo bolo skvelé a chutilo nám. No a na druhom mieste bol tataráček s úžasnými "topinkami" s cesnakom. 

Ako hlavné jedlo boli:

  • hovädzie rebrá so šalotkou, chrenom, horčicou a chlebíkom
  • ribeye steak s dyňou, zeleninou a vinnou omáčkou
  • rumpsteak so zeleninou, smotanou a čiernym korením

Absolútna TOPka boli rebrá! Inak bolo mäsko chutné, šťavnaté a voňavé.

Vôbec nemáme čo vytknúť. 

Aj keď sme boli už totálne prejedení, tak sme neodolali dezertu. Ochutnali sme oba - teda jahody s mascarpone a cokoládový dortík so zmrzlinou a čučoriedkami. Oboje bolo dokonalé!

Záverom, cesta sem je z Prahy urputná, ale krásna. Ak si nájdete aspoň chvíľku čas, tak musíte prísť a nechať sa Štepánom rozmaznávať a hlavne : podporíte dobrú vec a milých ľudí. 

Naše hodnotenie: 5/5

cenová hladina pre dvoch : 1500 Kč (predkrm, hlavné jedlo, dezert a fľaša vína)

čokoládový dortík
jahody s mascarpone
náš výber hlavných jedál
rebrá
rumpsteak
rib eye
tatarák
paštéta
býčie žľazy
výber predkrmov