Každý rok je v Českej republike taký malý gatronomický sviatok. Pán Maurer organizuje Grand Restaurant Festival. Bližšie o festivale a reštauráciách, ktoré hodláme navštíviť tento rok prinesieme v samostatnom článku, až to bude aktuálne. V predošlých rokoch sme navštívili aj reštauráciu Aureole, ktorá je v Prahe povestná pre dychberúci výhľad a fusion kuchyňu Jiřího Krále.

Aureole nájdete za obchodným domom Arkády Pankrác, v 27.poschodí City Tower. Výhľad na Prahu obzvlášť v noci a priestor reštaurácie samotnej, je skutočne nádherný. Do reštaurácie vchádzate okolo baru, v ktorom teda mimochodom robia veľmi dobré koktejly.

Fusion kuchyňa, pre tých, ktorý sa v týchto pojmoch až tak neorientujú (zdroj Wikipedia :)) "... vzájemně kombinuje prvky rozdílných kulinářských tradic, přičemž výsledné dílo nelze jednoznačně zařadit ani do jedné z kuchyní, jež se takto propojily. Tento styl, jenž vznikl ve Spojených státech, kde se kuchaři inspirovali japonským minimalismem a přidali tradiční západní prvky, je charakteristický mícháním rozdílných příchutí. Často jde o propojení západní a východní kuchyně, které je velmi atraktivní, inspirující a kreativní, tedy o propojení technologických postupů se surovinami, které nejsou pro daný region právě obvyklé, např. spojení evropských surovin s asijskou technikou nebo obráceně."

Inými slovami to znamená, že Vám pripravia kari napríklad z preštického prasiatka apod. 

V Aureole nájdete širokú a veľmi pestrú ponuku sushi, hoci ja si radšej na sushi zájdem do Hanabi. Rovnako tak si tu môžete dať hlavné jedlo, kde je cena už o poznanie vyššia a pokiaľ by Vám bolo málo a chceli by ste zažiť "barovú atmosféru", je možné si dať shishu a vybrať si niektorý z veľmi dobre namiešaných koktejlov.

Čo sa týka konkrétne návštevy vrámci Grand Restaurant Festivalu, musím povedať, že ma veľmi prekvapila rýchlosť, s akou sa chceli hostí, ktorí prišli na voucher, zbaviť. Čašníčka nečaka ani na to, kým dopijeme aperitív a už nám niesla predkrm a nalievala k nemu biele víno. O to rýchlejšie to bolo medzi predkrmom a hlavným jedlom, kedy čašníčka nelenila a naliala do pohára po bielom víne rovno červené, nech sa nezdržuje výmenou skleničiek a môžeme uvoľniť miesto tým "bohatším", ktorí si za večeru "normálne" zaplatia.

Jedlo bolo chutné, vizuálne nádherné, ale aj vďaka prístupu obsluhy sme v závere zkonštatovali, že už nemáme dôvod sa sem ešte niekedy vrátiť.

http://www.aureole.cz 

naše hodnotenie 3/5

cena pre dvoch na klasickú večeru s vínom 3000 Kč

IMG1827
IMG1826-2
IMG1824-2
IMG1817-2
IMG1813-2