V tesnom závese za thajskou kuchyňou, je u nás talianské stravovanie na druhom mieste. Bez špagiet nedokážem existovať a nie je nič lepšie, ako dať si po party noci Diavola pizzu :) O "tomatovke" ani nehovorím a máčanie si pečiva do olivového oleja, sa stalo u mňa už viac menej rituálom. Nedávno sme objavili Per Te - prijemnú reštauráciu next to Náměstí Míru. 

Úplne na romantishe večeru to nie je, ale na obed ako stvorené. Boli sme tu v sobotu, takže ľudí minimum, väčšinou taliani, alebo rezidenti štvrti Vinohrady. Obsluha príjemná, úslužná, nenápadná, ale aj napriek tomu na svojom mieste. 

V prípade konania súkromných akcií iste oceníte, že reštaurácia má separátnu sekciu stolov hneď u vchodu.

Výber jedál je široký a zahŕňa plošne celotalianské spektrum jedál - cestoviny, polievky, rizotá, mäso, ryby a šaláty :)

Ja som zvolila hubové rizoto - bolo výborne pripravené, ryža nebola až tak al dente (to mi vyhovuje - nemám rada pocit nedorobeného jedla), hríby ozajstné (nie hliva, alebo žampióny) a bolo ich dosť, príjemne ochutené. V rizote boli citeľné kúsky cibule, čo mne až tak nevadilo, ale viem si predstaviť, že náročnejší hosť by s tým mohol mať problém.

Tomáško mal grilované kalamáre s pečenými zemiakmi a citrónom a boli fantastické. Musím povedať, že tak dobre pripravené kalamáre sa v našich končinách len tak nevidia. Vôbec nie gumové, neboli cítiť rybinou, boli príjemne ochutené - nie prerazené grilovacím korením (lebo aj to už sme videli :)) .

Kamarát si dal Carbonara cestoviny - vyzerali výborne, ale dosť sucho. Veľa pancetty, ktorá to asi zachránila - každopádne bolo znateľné, že by to chcelo troška viac omáčky.

Vínko PINOT GRIGIO VENEZIA,BORGO DEI SAGI,ITALY VENETO,100%PINOT GRIGIO - vynikajúce!

Pokiaľ budete mať cestu okolo Náměstí Míru a nechce sa Vám investovať do Aromi, alebo sa nenecháte zlákať klasickým Grosetto reťazcom, tak vrelo odporúčam.

http://www.perte.cz 

cenová hladina pre dvoch (dve hlavné jedlá, pitie a káva) 600 Kč

hodnotenie 4/5

grilované kalamáre
hubové rizoto
interiér