Bianco e Nero nájdete v Prahe v kancelárskom komplexe Florentinum. Chodievam sem celkom často na obedy, pretože pracujem hneď vedľa, takže to tam mám občíhnuté z každej strany. Na prvý pohľad neosobný priestor pre kravaťákov vyvažuje výborná kuchyňa pod vedením šéfkuchára Andreja Mišitky.  Takže pokiaľ budete mať cestu okolo, rozhodne odporúčam - ideálne na raňajky, alebo rýchly a chutný obed, či pracovné stretnutie. 

Začneme raňajkami - moje potešenie poslednej doby je, že namiesto vymetania barov, som presunula svoje aktivity skôr do doobedných hodín a "testujem " raňajky v mojich obľúbených podnikoch. V Bianco e Nero majú fakt slušné raňajkové menu, vajíčka na niekoľko spôsobov (skoro takú dobrú praženicu, ako robí Tomáško) - dá sa vybrať klasika, ako vajíčka v skle, praženica s rôznymi prísadami, alebo moje milovaný údený losos s miešanými vajíčkami, smotanovým syrom, ikrami lososoa a k tomu chrumkavá bruschetta :)

Pokiaľ preferujete skôr sladké raňajky, tak nič neprekoná lievance s ricottou, banánom, medom a sladkým popcornom. Dokonalosť! 

K tomu freshe - hlavne jablkový vrelo odporúčam, skvelú silnú kávu a úspešný deň sa môže začať.

Čo sa týka klasického lístka - Bianco e Nero vyhovie každému. V prednej časti reštiky  je klasická reštauračná časť s ponukou jedál z lístka, alebo dennej ponuky a vzadu nájdete bistro s výberom šalátov a polievky formou all you can eat. Šalátový bar je skvelá rýchla voľba, ale šaláty sú studené, opakujú sa a jesť denne repu, cestovinové šaláty a cizrnu, nie je dosť dobre možné :) V lete je to super, ale v zime dávame prednosť klasickému hodinovému obedu. 

Denná ponuka jedál je skvelá! Zahŕňa polievku, alebo predkrm a dve hlavné jedlá. 

A pokiaľ už si nevyberiete z dennej ponuky, tak a la carte rozhodne áno. Teraz majú nový jesenný výber - je nápaditý, suroviny čerstvé, geniálne poskladané dohromady a chutné. Vyskúšala som dyňový šalát z predkrmu s podmáslím, kardamonom, pomarančom, opečenými pekanovými orechami a šťovníkom. Je to poctivá porcia, žiadny predkrmový šalátik a pokiaľ si k tomu dáte polievku, budete najedení až až.

Mala som aj Risotto Mergues s ružovým korením, klobáskou mergues a Peccorinom. Vynikajúce!!! 

U toho určite neostane, takže o stave a kvalite ďalších jedál Vás budem ASAP informovať :)

Posledné info - Bianco e Nero má dve zahrádky. Zadnú, ktorá akoby patrila k bistru a prednú smerom do átria. Takže v lete úplne ideálne miesto na posedenie.

http://www.ristorantebiancoenero.cz

priemerná útrata za obed pre jedného, aj s pitím cca 300 Kč

naše hodnotenie 4/5

hubové capuccino
rizoto s fava fazolkami a kuracími prsiami
kurací supreme
Risotto Mergues
24623602102130817374300051750503680o
šafránové rizoto s údeným lososom