Ako sme už písali, obaja s Tomino máme veľmi radi thajskú kuchyňu, takže sme už obrazili všetko dobré thajské, čo Praha ponúka. NOI je pomerne zaujímavá reštaurácia na Újezde, ktorá má super interiér a lokáciu.

Ja si viac pochutnám v Cafe Budha, alebo v Modrom Zube, ale aj NOI má svoje čaro. Pripravujú jedlo tak nejak inak - v jedle je celkom veľa zeleniny, ktorá je takmer polosurová a servírujú vždy v troch mističkách. Miska s mäskom a ryža sú zvlášť - všetko si to miešate na separátnom veľkom tanieri. Okrem toho majú skvelé domáce limonády.

Ja mám celkom rada pálivé, takže som si vybrala sladkokyslé kura s ananasom, ktorá majú v NOI super ochutené a pálivé. Celkom fajn, porcia dostačujúca a veľmi dobre urobená ryža. 

Tomáško si dáva v každej thajskej reštike kačku, nakoľko ju miluje na akýkoľvek spôsob :) Tú nemám bohužiaľ vyfotenú, takže postujem hovädzie, ktoré si tam dal inokedy. Tiež sa nesťažoval, ale ako som už písala - jedlo je na môj vkus také trošku tuhšie a dosť veľké kusy jedla, takže ak nemáte ústa ako spevák z Aerosmith, tak máte problém :)

Boli sme tu celkom asi 3x, nikdy sa mi nestalo, ze by mi nechutilo, ale mne asi viac vyhovuje príprava jedla, kde zelenina neprehluší chuť mäsa :)

Takže ako obed, ak pôjdete okolo je to fajn, ale na super thajské by som šla radšej do Cafe Buddha na Vinohrady. 

http://www.noirestaurant.cz

cenová hladina pre dvoch (2x hlavné, 2x limča, 2 pohár vína) 500 Kč - 1000 Kč

hodnotenie 3/5

NOI
NOI