Dnes sa nám nechcelo tráviť čas u sporáku, keď bolo vonku tak krásne a pretože sme "thaj lovers", tak sme hľadali takú thajskú reštauráciu, ktorú sme ešte nenavštívili, aby sme ju aj pre Vás otestovali :) Voľba padla na Lemon Leaf a bolo to dobré rozhodnutie!

Tento poklad je ukrytý v Myslíkovej ulici, hneď u Mánesa a blízko Náplavky. Priestorovo veľmi otvorený a nestiesnený podnik, sympatická i keď nie veľmi angažovaná obsluha, zrozumiteľné menu a výborné jedlo.

Tomino je stará škola a pretože v nedeľu musí byť polievka, dal si Tom Yum s krevetami. Pre tých, ktorí nie sú thajskí znalci, Tom Yum je horúca polievka z kokosového mlieka, obsahuje kari pastu, limetové listy a väčšinou krevety. Každý šéfkuchár si ju robí podľa seba a pridáva tam prísady, ktorými sa odlišuje od ostatných. Táto bola ľahko pálivá, veľa surovín (paradajky, huby) a asi 4 krevety :) Proste príjemný thajský vývar, ktorý Vás nerozloží od pálivosti, ani nezasytí tak, že sa Vám nebude dať dýchať.

Ja som na to pálivé, takže som zvolila KENG PHED PED YANG (červené curry s kachními prsíčky, kokosovým mlékem, dýní, ananasem, bambusovými výhonky, cherry rajčátky a sladkou bazalkou) a ryžou. Vynikajúce!! I keď dosť pálivé. Kačka bola úžasne mäkká, ananásu dosť, nič sa neprebíjalo, ani nekazilo chuť.

Tomáško mal bez prílohy hovädzie MATSAMAN CURRY NEUA (Matsaman curry s hovězí roštěnou, piniovými ořísky, badyánem, skořicí, kokosovým mlékem, bramborem a sladkou bazalkou) a musím uznať, že lepší výber, než môj. Skvelá chuť orechov robí jedlo troška sladšie, nie je to takmer vôbec pálivé. Omáčka je jedným slovom vynikajúca. 

Určite sme tu neboli posledný krát. Vzhľadom k tomu, že chodíme pravidelne na Náplavku a tam to je z Lemon Leaf na skok, budeme asi častí hostia :)

http://www.lemon.cz/home-cz/

cenová hladina pre dvoch (polievka, 2x hlavné, 1l vody a dva poháre vína) 800 Kč 

hodnotenie 5/5

červené curry
matsaman curry
tom yum
interiér