Pražská ikona! Modrý zub je fantastická thajská stálica na reštauračnom nebi. Nech si dáte jedlo v ktorejkoľvek jej pobočke, nikdy neurobíte chybu. Majú výborný výber jedál, rozdelený do rôznych úrovní pálivosti a ceny taktiež priaznivé. V Prahe nájdete Modrý Zub navyše na dosť strategických miestach, tak sa poďme pozrieť kde všade. Navyše každá pobočka má trochu inú ponuku, takže treba vyskúšať všetky :)

Modrý Zub - Jindřišská

Najstaršia z pobočiek "Zubu" v Prahe. Nájdete ju medzi Václavákom a Jindřišskou vežou. Je to skôr bistro, kde si ľudia pracujúci v okolitých kanceláriách chodia pre obedy so sebou. Nie je to teda také to posedenie, kde obedujete/večieriate dve hodiny. Skôr rýchlovky.

Modrý Zub - Národní/Spálená

Táto pobočka má príjemný reštauračný vzhľad, je na dosť rušnom mieste, blízko k vchodu do metra na Národke. Ponúkajú obedové menu, aj klasické lístkové a pravidelne mávajú special tématické akcie. Zo všetkých pobočiek, je táto najviac vhodná na romantishe večeru.  

Modrý Zub - Anděl

Alias, konečne sa dá aj na Anděli dobre najesť. Doteraz mal Anděl k dispozícií pár klasických pizzérií typu Colloseum a Grossetto a huráááá - teraz už aj Modrý Zub. Na Anděl chodíme najčastejšie do kina, keď sa chceme predtým najesť, ideme vždy sem! Milá obsluha, open kitchen, takže vidíte, ako Vám personál pripravuje jedlo, ako skvele a s ľahkosťou hádžu jednotlivé ingrediencie do woku a všade sa rozlieha vôňa koriandru a zázvoru. Áno, je to moja najobľúbenejšia pobočka. Je dosť ťažké tu násjť cez víkend voľný stôl a to je jedno kedy prídete. Odporúčam rezerváciu!

Modrý Zub - Dlouhá

Ďalšia pobočka Zubu je zo sekcie "bistro". Je to malinké, sotva pár stolov - často býva totálne plno, kvôli turistom. Ponúkajú nielen klasické kari, wok a nudle, ale aj street food (teda sandviče, bagety a iné snacky rôzneho typu).

Naše obľúbené jedlá

TOM YUM - thajská polievka s kuracím mäsom alebo krevetami. Nájdete v nej huby, citrónovú trávu, zázvor a veľa veľa čili papričiek. Zjemňuje ju kokosové mlieko. Úplná pecka! Musíte ochutnať. 

Pho Bo - veľká (naozaj veľká) miska polievky. Veľa koriandru, zazvoru, môže byť hoväzdia, s bravčovým, aj s krevetami a sklenenými rezancami. Pokiaľ máte hlad, ale nie chuť na niečo hutné, tak toto je ideálna voľba. Je to pálivé, je to horúce a je to dobré!

Pet Yang Makham - obľúbené Tomáškove jedlo. Grilované kačacie prsia, s tamarindovou omáčkou, brokolica na pare a k tomu jazmínová ryža. 

Som Tam Kai - naša nová mánia je tento papájový šalát. Pálivý jak ďas, ale extrémne chutný. V Zube Vám ho urobia s grilovanými kuracími krídlami a to je TOP! Našli sme si k nemu cestu v Thajsku a Zub je jediný, kde ho robia tak, že sa to takmer blíži k autentickej chuti. 

akékoľvek kari - pozor! dve papričky znamená, že to FAKT páli! Ale nie je problém obsluhu požiadať o miernejšiu formu pálivosti.

http://www.modryzub.com

cenová hladina pre dvoch (hlavné jedlo a pitie) cca 600 Kč

hodnotenie 5/5