Dva roky otvorená reštaurácia, patriaca do siete Bodequita, Vás dokonale prekvapí krásnym interiérom, milou obsluhou a takmer autentickou thajskou kuchyňou. Oproti Sasazu je útulnejšia, lounge music nie je taká hlučná a ako bonus si tu môžete dať každý deň po šiestej shishu. Určite stojí za návštevu.

Nebyť Grand Restaurant Festivalu, ani by som nevedela, že kúsok od Parížskej ulice existuje taký zaujímavý priestor. My sme navštívili Asia Temple práve počas Grand Restaurant festivalu, takže sme mali možnosť ochutnať special menu, pripravené len pre tento účel.

V Asia Temple nenájdete klasické menu, ale vyberáte si z ponuky v tablete. Je to na prvý pohľad pokroková vecička, ale ja som starý konzervatívec. Lepšie sa cítim s papierovou podobou menu v ruke.

Určite si dajte limonádu - netradičný výber v podobe čučoriedkovej, liči, kiwi, dopĺňajú osvedčené klasiky ako zázvorová a citronáda. Je v nich celkom dosť ľadu - niečo ako mojito. Ale mne chutila. Výber vín sme nemali čas testnúť, ale započula som, že piva majú dve české a dve japonské (jedno z nich je "štrnástka"). 

Čo sa jedla týka, mali sme ako predkrm sushi maki - zaujímavo servírovaná sójovka a skvelé wasabi.

Druhým chodom bol v tandoori pečený kúsok tuniaka, s nakladaným baklažánom a šafránovým jogurtom. Veľmi chutná ryba - na môj vkus málo slaná, ale baklažán bol slaný dosť a tak to vyrovnal :) Mne toto jedlo, spoločne s polievkou, chutilo najviac.

Ako pozornosť k degustácii, bola navyše polievka "soto ayam", ktorá bola vynikajúca! S ryžovými rezancami, kokosovým mliekom, ľahko pikantná. Niečo na spôsob Tom Yum - v tejto bolo kuracie mäso natrhané akoby na rezance a navyše bola doplnená zemiakovým knedlíčkom. 

Ako hlavný chod sme mali hovädzí pupok s dusenou redkvičkou, chrumkavé pak choi v tempure a jazmínovú ryžu. Nebolo to zlé, mäso voňalo a všetko asi bolo, ako malo byť, ale na môj vkus to bolo "nudné". Zaujímavá bola pak choi v tempure. Ta ma bavila.

Dezert bolo už len klasické tiramisu - malo byť kardamonové, ale ten som tam necítila. 

Záverom: návštevu odporúčam. Sama sa sem zájdem pozrieť aj mimo festivalovú ponuku, pretože ma výber jedál zaujal. Dala by som si papájovo/mangový šalát, alebo niektoré z wok vecí, ktoré ponúkajú. Mňa oslovila laksa s krevetami a ananasom, alebo kačka na omáčke z červeného kari s liči. 

Cena je dosť vysoká, preto je ponuka cez Grand Restaurant festival výborná možnosť si vyskúšať niečo nové.

Hodnotenie: 3,5/5

Cenová hladina pre dvoch: 

  • Grand Restaurant Festival menu (predkrm, hl.jedlo, polievka, dezert a sushi plus voda, pohár vína) - 1 200 Kč
  • Klasická cena (predkrm, hl.jedlo a dezert) bez pitia - 2 500 Kč

tuniak v tandoori
interiér
interiér v zadnej časti
interiér v prednej časti
hovädzí pupok
menu v tablete
čučoriedková limča
decor
interiér
lounge