Keď niekde pracujete dlho a ste gastrofil ako ja, tak je pre Vás otvorenie nového stravovacieho zariadenia doslova národným sviatkom. Takže PhoBar bol sotva deň otvorený, keď sa mi tam konečne podarilo prebojovať.

PhoBar je ako vystrihnutý zo Sigapurskej street food scény. Niekedy mám pocit, že v ČR ešte nie sme úplne zvyknutí na jednodudruhové reštaurácie, ale v Ázií sú najobľúbenejšie noodle bary, pho bary alebo bary, kde sa vo veľkých kotloch varí len polievka, do ktorej si prihadzujete surové časti jedál a tie sa Vám online na stole uvaria.

Vo PhoBare všade vonia rybacia omáčka a obsluhujú usmievaví a príjemní ľudia. Vybrať si možete hlavne (ako názov napovedá) z rôznych kombinácií Pho polievok, ale i rezancov a predkrmov.

Ja som ochutnala jarné rolky - porcia je na predkrm dosť veľká, už som mala namále, keď som mala dojedať polievku, tak na to myslite, kedď si ich budete objednávať. Vyberať tiež možete z viacerých variant - klasika, smažené, vegetariánske...

Potom tu máme PHO - opäť si môžete dať klasiku, alebo Pho s opečeným hovädzím, krevetami, tofu a mnohé iné príchuťe. Odporúčam začať klasikou, ale mne veľmi chutilo aj Pho Combo s kuracím a hovädzím mäsom. 

Okrem polievok ponúka PhoBar aj klasické kombinácie ryže a "curry" a rezancov a "curry". My sme ochutnali rezance s bôčikom a tak dobre opečený bôčik som snáď v živote nejedla. 

Pho Bar rozhodne odporúčam - veľké porcie, prijateľná cena a neskutočne autentická chuť Pho. 

Ak sem idete z ďalšia, tak rozhodne rezervácia. Cez obed si tu takmer nesadnete. Večer býva volnejšie, ale tiež záleží od dňa a času :)

  • Cenová hladina pre dvoch: cca 600 Kč (dva predkrmy, dve hlavné jedlá a limča)
  • Hodnotenie 5/5

klasické pho bo
rezance s bôčikom
večera:)
začnite klasikou - pho bo a bôčik
interiér
jarné rolky a pho s opečeným hovädzím
interiér